RAHA DIZI

 Alborz Azar

Ev

Yazan Alborz Azar

RAHA Dizi

Raha Dizisinde Alborz, hayallerinin kadınına bahşedilirken karısını sevmek arasında sıkışıp kalır. Pantea’ya olan aşkını itiraf etmeye çalıştığında, birisine aşık olmaktan hoşlanmadığını şiddetle ima ediyor. İlişkileri ilerledikçe Alborz, sonsuz aşkını ilan etmeye devam eder. Gelgitler değişir ve Pantea, Alborz için aşk kelimesini kullanmaya başlar. Haftada en az bir kez onu sevdiğini açıkça söylüyor. Ancak, açığa çıkmamış sırlar bağlarını zorlar ve tam Alborz her şeyin yolunda olduğunu düşündüğünde, biriyle rastgele bir ilişki ortaya çıkar.

Alborz, hasarı onarmaya çalışırken, iyi bir nedeni olsaydı sevgilisi için öleceğini kabul ediyor. Her şeyi kaybetmek anlamına gelse bile, Pantea’nın mutluluğu için her şeyi nasıl yapabileceğini gösteriyor. Bu süreçte onun bilgeliğinin gezegendeki diğer kızlardan farklı olarak eşsiz bir çekiciliğe sahip olduğunu keşfeder; gerçekten milyarda bir. Alborz’un korkunç hatası, ikinci kitapta masumiyetini kullanarak Alborz’la tanışmadan sekiz yıl önce önceki erkek arkadaşlarından biriyle ilişkilerini ifşa ederek anlatılıyor. Bundan sonraki sonuçlar üçüncü kitapta açıklanmaktadır. İlişkileri ona iki kişinin birbirine nasıl davranması gerektiğini öğretir, bu ancak anlaşmazlıkların karşılıklı tartışmalar yoluyla çözülmesine dayanabilir. Lana’nın anılarını yazması ve dünyayla paylaşması için ilham veren RAHA Serisi, Alborz’un Eshgham’iyle hayatına dayanıyor.

Alborz Azar

kim yaptı

Yazarlar Yayınevi tarafından yayınlandı
Dil: Türkçe
ISBN: 978-1-952274-09-1

Kim Yaptı

Alborz Azar, ilk kitabı “Kim Yaptı?”yı seride Pantea’ya (Lana) adamıştır. Azar, Lana ona anılarını yazıp dünyayla paylaşması için ilham verirken Pantea’sının(Azar’ın Eshgham’ı) itirafından sonra 2018 Mart’ındaki bir olayın ardından öyküyü yazmaya başladı. Ancak Pantea özel hayatını sevdiği için Azar onun halkın ilgisinden uzak tutulmasının farkındaydı. Ama ona olan aşkının kağıda dökülmesi gereken inanılmaz bir olay olduğunu hissetti. Alborz’un Pantea’dan daha çok önem verdiği tek kişi eşi Rozhan. 

Kitapta, günümüzde 41 yaşında olan Pantea ve 66 yaşındaki Alborz’un gerçek hikayesinden esinleniliyor. Alborz, yolculuk sırasında Pantea’nın aşka inanmadığını öğrenir ama bir şekilde Pantea ona aşk olduğunu düşündüğü şeyin birini gerçekten koşulsuz şartsız önemsemek olmadığını öğretir. 

İlişkileri geliştikçe aralarındaki bir şeyler değişir ve Pantea, Alborz için aşk sözcüğünü kullanmaya başlar.  Pantea, haftada en az bir kez Alborz’a onu sevdiğini açık açık söyler. Ancak saklı kalmış sırlar aralarındaki bağı zorlar ve Alborz her şeyin yolunda olduğunu düşünürken Pantea’nın biriyle olan ilişkisi ortaya çıkar. daha fazla oku

Yazarlar Yayınevi tarafından yayınlandı
Dil: Türkçe
ISBN: 978-1-952274-96-1

BEN YAPTIM O

Dr.Shasha’nın sonrasında Alborz Pantea’yı kaybetme gerçeğiyle karşı karşıya kalır. Sahip olduğu doğayla mücadele ederken sevdiği kadını korumaya çalışırken, ilişkileri muazzam bir baskı altında tutar. Pantea doktorla olan ilişkisini tek seferlik bir olay olarak anlatmaya çalışıyor ve Alborz’la konuştuktan sonra konunun kapalı olduğu varsayımına maruz kalıyor. 

Alborz, Pantea’nın bir sonraki doğum gününde kutlamak için ayrıntılı bir gezi planlıyor. Geldikten sonra telefonunun düzgün çalışmadığını söylüyor, bu yüzden ikisi yeni bir iPhone almaya gidiyor. Pantea, Dr. Sasha’yla ilişkinin gerçekliğini öğrenebileceğinin farkına varır, bu yüzden Alborz’un evrak çantasından şifresini alarak faturayı bilgisi olmadan alır. Alborz, mantıksız bir davranış içinde Pantea ile umutsuzca konuşmak istiyor ancak konuşmanın kötü biteceğini biliyor, bu yüzden durumla ilgili duyguları hakkında bir not yazıyor.

Seyahatlerinin sonunda, Alborz uçağa binmeden önce ona duygularını ifade eden bir not verir. Pantea kelimeleri korktuğu kadar alır ve kızgın bir şekilde ağlayarak arar. Onun varsaydığı gibi, onlar sorunu çözdüler. Üzücü Pantea, Alborz’la görüşmeyi kabul etmeden önce birkaç hafta boyunca kendine güveniyor. daha fazla oku  

Yazarlar Yayınevi tarafından yayınlandı
Dil: Türkçe
ISBN:978-1-64873-064-1

Bunu Kimin Yaptığının Sonuçları Ve Ben Yaptım

Alborz, içinde üçüncü kitabı KİM YAPTI ve BEN YAPTIM’IN ARDINDAN’ı yazma isteğini, Pantea hayatından çıktıktan sonra bulur. Mesajlar, bu kız ile yaşadığı deneyimden ve karısına olan sevgisinden gelmektedir. Alborz, Pantea’yı finansal olarak desteklemeye devam eder, çünkü aksi halde onun hayatından sonsuza dek gidebileceği gerçeğiyle yüzleşmektedir. Pantea’nın öfkesini yatıştırmaya ve ilişkiyi düzeltmeye çalışır, ama kız ülkesine gitmeye kararlıdır. Alborz her şeyi düzeltme arzusundan vazgeçtiğinde, Pantea ona “ETME BULMA DÜNYASI” der. Mesaj, ne ekerseniz onu biçeceğinizi ifade etmektedir. 

Alborz, hızla sevginin her sonucu kontrol etmeye çalışmaktan daha fazlası olduğunu öğrenir; en yakınınıza güvenmeyi öğrenmelisiniz. Bunun için ilk önce geri çekilmeli ve onların kimlerle düzüştüğünü veya yaptıklarıyla kimin duygularını incittiklerini düşünmekten vazgeçmelisiniz. Kendinizi yiyip bitirmek sizi sadece mutsuz eder ve ilişkinizde çok fazla stres yaratır. daha fazla oku

  • Herausgeberinformationen : Writer’s Publishing House Demnächst
  • Sprache: : Russian 
  • ISBN-13 :  978-1-952274-64-0

Ne Gider Etrafında Gelir Geri Etrafında

Bu serinin son bölümünde Alborz, Pantea’yla ayrılmalarından sonraki dört ayda yaşanan gerçekleri ortaya dökmektedir. Pantea’nın söylediklerinin gerçekleştiğini görür. Çaresizlikle hareket ettiği için, en çok korktuğu şeyler neredeyse başına gelmiştir.  Bu arada, Rohzan karmanın önemli sonuçları olduğunu gösterir. Tahakkümcülüğünü ispatlarcasına, Albroz’a bencilce davranmaya başlar. Bu davranışlarının Albroz’u değiştireceğine körü körüne inanmaktadır. Onun kafasında aşk, kendisini aldattığı için Albroz’a vurmasına veya ona kötü davranmasına izin veren bir şeydir.

Karmaşa, Alborz’u Pantea’yı şirketten istifa ettirmeye zorlar, bu yüzden Pantea ülkesine dönmek zorundadır. Aynı şekilde, Rohzan da ayrılmalarını sağlamak için Albroz’u Pantea’ya tek gecelik ilişkiden ibaret olduğunu söyleyen bir mesaj yazmaya ve Krystia ile eski mesajlaşmalarını göndermeye zorlar. daha fazla oku

ALBORZ AZAR

Güncellemeler için abone olun

Alborz Azar Copyright © Tüm Hakları Saklıdır